O nás

Nadační fond společností

Děti z dětských domovů to mají na startu svého samostatného života mnohem těžší než děti z běžných rodin. Nemají zázemí, oporu v rodičích, prostředky. Často selhávají, ale také bojují! Naším cílem je společnými (k)roky přispět k jejich životnímu úspěchu a štěstí.

Nadační fond Společné kroky vnikl v roce 2021 jako projekt firem ADASTRA, DELL Technologies a DNS, a to po mnohaleté zkušenosti s pomocí dětem v dětských domovech. Cílem nadačního fondu je pomoci dětem překonávat nástrahy osudu a snáze tak zvládnout přechod z ústavní péče do samostatného života.

Těžištěm je aktivní, pravidelná a dlouhodobá spolupráce s partnerskými dětskými domovy a individuální přístup k jejich mladším či starším obyvatelům. 

Lidé

Správní rada nadačního fondu

Petr

Petr Šusta

předseda správní rady,
psychologický a pedagogický poradce

Nar. 1981 v Praze. Od ukončení svých studií na FF UK v Praze spolupracuje již 13 let s dětmi z dětských domovů, má rovněž svou soukromou psychologickou poradenskou praxi v Praze 8 – Libni (www.poradenstvisusta.cz). Věnuje se také populárně naučné publikační činnosti pro české společenské magazíny (Svět ženy, Marie Claire) a spolupracuje i s dalšími médii (DVTV, ČRO, iDNES, Instinkt). Volný čas patří především jeho dvěma dětem, muzice a rybaření.

Pavel 2016

Pavel Kysela

CEO, Adastra

Nar. 1977 v Praze. 18 let působí v oblasti IT poradenství, nejdříve na pozici konzultanta, později na obchodních a manažerských pozicích. Nyní zastává roli generálního ředitele konzultační společnosti Adastra. Adastra se účastnila a účastní celé řady projektů, které mají za cíl pomáhat znevýhodněným jedincům i skupinám. Z pozice člena správní rady si Pavel klade za cíl aktivně pomoci zapojení dětí z dětských domovů do samostatného života.

jiri_dobes

Jiří Dobeš

Business Unit Manager Dell Technologies, DNS

Narozen 1967, v IT businessu působí od devadesátých let, povětšinou ve vedení rozvojových projektů. Z hlediska pomoci druhým je Jirka dlouholetý dárce krve, snaží se podporovat výcvik čtyřnohých kamarádů-pomocníků v rámci nadace Helppes a v oblasti dvounohých Homo sapiens tvorů zkouší inspirovat a pomáhat v osobním i profesním růstu. V rámci nadačního fondu Společné kroky vidí jako zásadní roli psychologa, důvěrníka a průvodce spletitou džunglí běžného života. V mezích časových možností se rád osobně účastní nadačních aktivit, preferuje ty outdoorové. Aktivně se otužuje, oslovuje ho zdravý životní styl, filozofie buddhismu a je všestranným sportovcem. Nejvíce mu baterky dobíjí příroda a zahradničení.

20150901-150921_0528-dell-dellas-portrety

Michaela Horáčková

Channel Account Manager, Dell Technologies

Dozorčí rada nadačního fondu

Andrea (2)

Andrea Šváchová

Office Manager,
Adastra

BChovancova

Barbora Chovancová

Marketing Specialist Dell Technologies,
DNS

Roman

Roman Cabálek

General Manager,
DELL Technologies