O nás

Nadační fond společností

Děti z dětských domovů to mají na startu svého samostatného života mnohem těžší než děti z běžných rodin. Nemají zázemí, oporu v rodičích, prostředky. Často selhávají, ale také bojují! Naším cílem je společnými (k)roky přispět k jejich životnímu úspěchu a štěstí.

Nadační fond Společné kroky vznikl v roce 2021 jako projekt firem ADASTRA, DELL Technologies a DNS, a to po mnohaleté zkušenosti s pomocí dětem v dětských domovech. V roce 2023 se do nadační skupiny zapojila také společnost Data Force. Cílem nadačního fondu je pomoci dětem překonávat nástrahy osudu a snáze tak zvládnout přechod z ústavní péče do samostatného života.

Těžištěm je aktivní, pravidelná a dlouhodobá spolupráce s partnerskými dětskými domovy a individuální přístup k jejich mladším či starším obyvatelům. 

Lidé

Správní rada nadačního fondu

Petr

Petr Šusta

předseda správní rady,
psychologický a pedagogický poradce

Nar. 1981 v Praze. Od ukončení svých studií na FF UK v Praze spolupracuje již 13 let s dětmi z dětských domovů, má rovněž svou soukromou psychologickou poradenskou praxi v Praze 8 – Libni (www.poradenstvisusta.cz). Věnuje se také populárně naučné publikační činnosti pro české společenské magazíny (Svět ženy, Marie Claire) a spolupracuje i s dalšími médii (DVTV, ČRO, iDNES, Instinkt). Volný čas patří především jeho dvěma dětem, muzice a rybaření.

Pavel 2016

Pavel Kysela

CEO, Adastra

Nar. 1977 v Praze. 18 let působí v oblasti IT poradenství, nejdříve na pozici konzultanta, později na obchodních a manažerských pozicích. Nyní zastává roli generálního ředitele konzultační společnosti Adastra. Adastra se účastnila a účastní celé řady projektů, které mají za cíl pomáhat znevýhodněným jedincům i skupinám. Z pozice člena správní rady si Pavel klade za cíl aktivně pomoci zapojení dětí z dětských domovů do samostatného života.

jiri_dobes

Jiří Dobeš

Business Unit Manager Dell Technologies, DNS

Narozen 1967, v IT businessu působí od devadesátých let, povětšinou ve vedení rozvojových projektů. Z hlediska pomoci druhým je Jirka dlouholetý dárce krve, snaží se podporovat výcvik čtyřnohých kamarádů-pomocníků v rámci nadace Helppes a v oblasti dvounohých Homo sapiens tvorů zkouší inspirovat a pomáhat v osobním i profesním růstu. V rámci nadačního fondu Společné kroky vidí jako zásadní roli psychologa, důvěrníka a průvodce spletitou džunglí běžného života. V mezích časových možností se rád osobně účastní nadačních aktivit, preferuje ty outdoorové. Aktivně se otužuje, oslovuje ho zdravý životní styl, filozofie buddhismu a je všestranným sportovcem. Nejvíce mu baterky dobíjí příroda a zahradničení.

Unknown-1

Vlastimil Srna

CEO, Data Force

Nar. 1973 v Pardubicích. Od roku 1993 působí v oblasti IT obchodu. Od obchodního zástupce až po obchodní a manažerské pozice. V roce 2014 s dalšími kolegy opouští korporátní struktury a zakládá vlastní IT společnost Data Force, s.r.o., kde působí do dnešního dne na pozici CEO. V souvislosti s tím, jak společnost rostla, se začali objevovat i projekty sponzorství, darů či jiné příspěvky různým skupinám. Spojením aktivit Data Force, s.r.o., a Nadačního fondu Společné kroky je tato činnost více koordinována, a hlavně směrována efektivně k znevýhodněným. Ve volném čase se věnuje převážně leteckému modelářství a cestování spojeného se sportovními zážitky. 

unnamed

Michaela Horáčková

Lektorka angličtiny v LITE

Narozena 1979, po 17 letech v IT odvětví se rozhodla jít za svým snem a pracuje jako lektorka anglického jazyka, kde posouvá možnosti svých studentů tím, co sama vystudovala a co ji neskutečně baví a naplňuje – angličtinou. Práce ve společnosti Dell a zejména Jirka Kysela ji přivedli k dobrovolnické činnosti pro děti z dětských domovů, následně se aktivně zapojila do vzniku nadace a stala se členkou správní rady. Kromě práce a nadace je pro ni zdojem energie a inspirace dcera Ema. 

Dozorčí rada nadačního fondu

Andrea (2)

Andrea Šváchová

Office Manager,
Adastra

BChovancova

Barbora Chovancová

Marketing Specialist Dell Technologies,
DNS

Roman

Roman Cabálek

General Manager,
DELL Technologies

Unknown-1

Michaela Kocánková

Marketing Manager,
Data Force